”Şair Nazım’dan Komutan Sarızeybek’e”

2011-03-04 23:39:00

Emekli Kurmay Albay Erdal Sarızeybek, ülkemizin parçalanması için her türlü insan kanı döken PKK terörüne karşı canını siper etmiş olan korkusuz komutanlarımızdan biri. Bu memleketin bölünmez varlığı, namusu ve onuru için yalçın, ulu, dik ve inatçı dağların eteklerinde nereden geleceği bilinmeyen ölüme seve seve koşmuş olan cengaverlerden biri. Yan gelip yatanlardan değil, can veren, kol, veren, göz verenlerden biri… Bu günlerde Anadolu’yu karış karış dolaşıyor. Kitap yazıyor, konferanslar veriyor, davet edildiği her yere koşuyor, halkın aydınlanması için mücadele veriyor. Emperyalizmin kanlı oyuncağı PKK terör örgütünün oluşumunu, gelişimini, siyasallaşmasını, kasasını, finansmanı, içerdeki ve dışarıdaki ilişkilerini, efendilerini, uyuşturucu bağlantılarını, silahlarını, mayınlarını, kadrolarını bir bir ortalığa döküyor. Yaşadıklarını ve gördüklerini toplumla paylaşan Emekli Albayımız, İlk Kurşun Gazetesi’nde yayınlanmış olan bir makalesinde diyor ki:

‘’…46.000 insanın ölümünden sorumlu PKK terör örgütü ortalıkta cirit atmaktadır. Elebaşları Avrupa ve Irak’ta kol gezmektedir. Siyasi kanadı BDP Meclis’te nutuk atmakta, kul hakkı yetim hakkı paralardan maaş almaktadır. PKK’nın kara parası AB’de trafiğe çıkmış ama kimse müdahale etmemektedir. 74 askerimizin katili Osman Öcalan Süleymaniye’de fırıncılık yapmakta olup siyasi iradenin bunu yargılamaya niyeti yoktur.
Tüm gücüyle terörle mücadeleye katılmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri hedef durumuna gelmiştir artık, görmemek için deve kuşu olmak gerekir. Kemiklerden yola çıkan zihniyetler, bundan sonra emekli ya da muvazzaf subay, astsubay, polis gözaltına almaya başlarsa eğer hiç şaşmamak gerekir. Çünkü hesap veren PKK değil, PKK ile mücadele edenlerdir. Peki, böyle giderse bunun sonucu ne olur?
Türk Ordusu, Türk Milleti’nin Ordusu’dur ve Türk Milleti’nin en büyük ulusal gücüdür. Türk Ordusu’nu, PKK Terör Örgütü’nden beter bir örgüt gibi göstermeye çalışmak hukuksuzluktur, vicdansızlıktır, adaletsizliktir, vatana ihanettir.
Bunu kasten yapanlar da vatan hainidir
…’’

Söz konusu ‘’vatan hainliği’’ olunca, dünyaca ünlü şairimiz Nazım’ın‘’vatan hainliği’’ üzerine yazdığı şiiri hatırlamamak olmazdı…

“Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.”
Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson´un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
“Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.”
Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Şair Nazım’dan komutan Sarızeybek’e kadar geçen sürede, AB-D’nin beslediği vatan hainliği işi kurumsallaşmış, gelişmiş ve kirli parmaklarını gözümüze sokacak kadar da açığa çıkacak güce ulaşmıştır.

Kanla ve canla sulanmış bu topraklar her türlü kusuru örtebilir ama ihaneti asla !

Uğur SETEN
Kent Yaşam Gazetesi – İzdüşüm Köşesi

0
0
0
Yorum Yaz