PERİNÇEK:“Pensilvanya’dan aldığı ilhamla konuşuyor; Genelkurmay

2011-03-05 21:11:00

 

 

 

 

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Aydınlık Gazetesi’ndek köşe yazısını dikkatinize sunuyoruz;
SAYIN MİLLETVEKİLLERİ
DEĞERLİ ARKADAŞLAR

Seçimin 12 Haziran tarihinde yapılması önerisi, Meclis komisyonundan geçti, artık Genel Kurulun gündemindedir. Ülkede özgürlük var, siyasal partilere fırsat eşitliği ziyadesiyle sağlanmış durumda. Ben de İşçi Partisi Genel Başkanı olarak Meclisteki görüşmeye Silivri’deki kürsüden katılıyorum.

FİLMİN İLK SAHNESİ
Sayın Milletvekilleri,
Size 12 Haziran tarihinin şifresini sunuyorum.
12 Haziran, Ergenekon filminin başladığı tarihtir. O meşhur görüntülerde, bizzat polis memurlarımız, kendi aralarında konuşurken, “Hani film çeviriyorduk ya, yine öyle yaparız, olur biter” diye konuşuyorlar. O gün saat 18.30’da Ümraniye Karakolunun masasına dizip kameraya aldıkları bombaları, iki saat sonra bir gecekondunun çatısında “buluyorlar”. Dünya Emniyet tarihine geçen bir katkıdır bu, bombalar önce karakolda, sonra çatıda bulunmuştur. Görüntü kayıtları öyle saptıyor ve tutanaklar öyle yazıyor.

FİLMİN KADROSU

Filmin kadrosu müthiş: Yönetmen Holywood’tan değil, Oval Ofis’ten. Çekim, polis kamerasıyla. Senaryo Pensilvanya’dan. Esas oğlan, F polisi. Oyuncular, diğer F polisleri, figüranlar savcılar, hakimler, genelkurmay başkanı ve Atatürk.

DİKKAT KIRMIZI NOKTA

Çok yakın tarihimizin bütün sırları bu filmdedir. Hatta HSYK’nin yeniden oluşturulmasının ve en son Yargıtay ile Danıştay atamalarının şifrelerini bile o sahneye bakarak çözebiliyoruz. Milletin kürsüsünde kırmızı nokta uyarısına pek rastlanmıyor. Ancak mazur görünüz, ben siyah noktalı olarak aktaracağım. Polis şöyle söylüyor:
“Soruşturma Ergenekon olduktan sonra s.kerim hakimini de savcısını da.” 12 Haziran tarihli bu demeç, 15’in üzerinde polis memurunun önünde verilmiştir. Demokrasimizin o dönüm noktasının dördüncü yıldönümünde yapacağımız seçim, hayırlara vesile olacaktır; hiç şüphe etmiyorum.

MEVZUBAHİS OLAN F HARFİ İSE

Silivri’de duruşma sırasında, o sahnenin kamera kayıtları gösterilirken, gözlerimi başka tarafa çevirdim. Şunu övgüyle belirtmeliyim: Silivri savcılarımız ve yargıçlarımız, eğer mevzubahis olan F polisi ise, hiçbir şeye incinmiyorlar, kendilerine fevkalâde hâkimler.

HAKİMLERE POLİS TEMİNATI
Sayın Meclis Üyeleri,
1997 yılından bu yana, yetkili ve yetkisiz herkes, konuşmalarına, “Yargı çözer.” diye başlıyor ve “Silivri’de hâkimler var” diye bitiriyor. Hele en son Balyoz sanığı ailelerinin “Adil yargılanma istiyoruz” talepleri her türlü takdirin üstündedir. İşte bu masum talepleri her duyuşumda, aklıma o kamera kayıtları geliyor. Polisimizin, savcı ve yargıçları bu kadar sevdiğine, bu kadar saydığına Osmanlı arşivlerinde bile rastlanmıyor. O nedenle diyorum ki, bu ülkede, bütün hakimlerimizin namusu, sevecen polisimizin teminatı altındadır. Sanıyorum, dünya anayasa tarihinin en etkin hakim teminatını bizim hükümetimiz keşfetmiş bulunmaktadır. [Burada AKP sıralarından gelen sürekli alkışlara aldırış etmeden devam ediyorum.]

GENELKURMAY BAŞKANININ ROLÜ
Yüce Meclisimizin Pek Muhterem Üyeleri,
12 Haziran tarihinin ikinci şifresi, kahraman ordumuzla ilgilidir. Kendi kulağımla duyduğum zaman, polisimizin genelkurmay başkanlarının muhterem annelerine duydukları sevgi ve saygı karşısında gözyaşlarımı tutamadım. Polisin ordumuzu sevmediği yönündeki iddiaların birer iftira olduğunu belgelemek benim için bir övünç oluyor. Kamera kayıtlarının Meclis Tutanağına geçmesi için yine karakol sahnesini bilginize sunuyorum. Üstün eğitimli bir polisimiz, Pensilvanya’dan aldığı ilhamla konuşuyor; Genelkurmay Başkanına “O….. çocuğu” diyor. Hızını alamıyor, karargâhın tamamını gündemine alıyor.

ATATÜRK SAHNESİ
Biliyorum, Meclis çoğunluğumuz filmin Atatürk sahnesini merâk ediyor. Ergenekon’un 12 Haziran şifresini F polisinden sonra F tanıkları da açıklamışlardır. Savcılarımızın ve hakimlerimizin “Osman” beyi, o şifreyi Ankara’da 11. Ağır Ceza Mahkemesi salonunda bağıra bağıra açıklamıştır:
“Yıkacağım o İngiliz piçinin kurduğu Cumhuriyeti.”
Bunun üzerine hakkında Atatürk’e hakaretten dava açılarak hapse mahkûm edilmesini, eski HSYK dönemine ait bir yargı faciası ve insan haklarını katleden bir cinayet olarak buraya kaydediyorum.

MÜBAREK OLSUN
Sayın Milletvekilleri,
İşte 12 Haziran tarihinin şifreleri bunlardır:
“Soruşturma Ergenekon olduktan sonra si.erim hakimini de savcısını da.”
“Genelkurmay başkanı yapıyor bunları, O. çocuğu.”
“Yıkacağım o İngiliz piçinin kurduğu Cumhuriyeti.”
Saptadığı seçim tarihiyle bu kadar açık yürekli mesajlar veren bir hükümete rastlanmamıştır. Bugüne kadar hiçbir hükümet, milletimizden istediği yetkiyi bu kadar açık tanımlayamamıştır.
GÜNÜN KİTABI: Oktay Yılıdırım, Ergenekon Bombalarının Sırrı, Kaynak Yayınları, İstanbul 2010.

0
0
0
Yorum Yaz