NAZLI ILICAK NEDEN BU KADAR TARAF

2011-03-06 18:43:00

 

 

Nazlı Ilıcak yine TV TV dolaşıyor. Gazetecilerin göz altına alınması, tutuklanmasıyla ilgili yorumlar yapılıyor. Yaptığı yorumları hep odatv’ye virüs yoluyla gelip anında silinen sözde belgeler üzerine inşa ediyor.
Konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor ve diyor ki; “tabii ki ben bir şey demiyorun, kararı yargıya bırakmak lazım!”
Nazlı Ilıcak bu tavrını salt gazetecilerin bileklerine kelepçe vurulması olayında yapmadı. Hep böyleydi, Ergenekon soruşturması başladığından beri –yaklaşık 4 yıldır- hep aynı sözleri tekrarladı, aynı tutumu aldı,kamuoyunu sürekli yönlendirdi.
Fakat…
Biri karşısına çıkıp şunu söylemedi:
“Sayın Ilıcak, Tuncay Güney’in sözleri dışında bu davada hiçbir delil yoktur. Soruşturmayı yürütenlerin medyaya sızdırdığı delillerin hepsi tek tek çürütüldü mahkemede. Buna rağmen ısrarla ‘Ergenekon,Ergenekon’ sözlerini dikkate alırsak, Silivri’de oğlunuz Mehmet Ali Ilıcak’ın da olması gerekmez mi? Çünkü Ergenekon örgütü şemasında oğlunuz da bu yapının içinde gösteriliyor.”
Şimdi… aslında…
Şunu düşünmemiz gerekiyor;
Ergenekon hakkında sürekli ağır, itham edici konuşmalar yapıp yazılar kaleme alan Ilıcak, oğlunun başına bir şey gelmemesi için mi böyle bir tarafgirlik içinde?
Ya da oğlu Mehmet Ali Ilıcak hedefe konularak Nazlı Ilıcak korkutulup taraf mı yapıldı? Bu kadar tarafgirlik başka türlü nasıl açıklanabilir?
Sadece bir gün, bir Ergenekon davasını takip ederek bu kadar net bilgi sahibi olunabilir mi? Nazlı Ilıcak’tan beklenen iddianame gibi savunmaları da okumasıdır. Gazeteciliğin gereği budur.
Görmelidir ki oğlunun suçsuz olduğunu, böyle bir yapılanmanın olmayacağını, başından beri haberleriyle ispat eden Odatv’dir.

Odatv.com

0
0
0
Yorum Yaz