'Kadınlar karanlığa izin vermez'

2011-03-06 20:08:00
 

CHP'li İnce 8 Mart nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

 

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Sorunların olduğu yerde çözüm ve umut da vardır. Bizler karanlığa izin vermeyeceğiz. Öncelikle kadınlarımız verdikleri mücadelelerle Türkiye’nin karanlığa gitmesine izin vermeyecektir” dedi.

İnce, CHP Yalova İl Kadınlar Kolunun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği toplantıda konuştu.

İnce, "Orta çağın karanlığından kurtulan insanlık, kadınların verdiği mücadeleyle gerçekleşmiştir. Bugünün Türkiyesinde ise, kadınlarımız Kurtuluş Savaşı'nın Nene Hatunlarıdır. Onlar, Kurtuluş savaşında cepheye mermi taşıdılar. Şimdi sizler çağdaş Nene Hatunlarsınız. Ülkemizin karanlıktan kurtulması için sizlerde, 12 Haziran seçimlerinde sandığa oy taşımalısınız” dedi.

Türkiye’nin kaygılarını, sıkıntılarını, yoksulluğunu, en fazla kadınların çektiğini belerten İnce, “Ama sorunların olduğu yerde çözüm ve umut ta vardır. Bizler karanlığa izin vermeyeceğiz. Öncelikle kadınlarımız verdikleri mücadelelerle Türkiye’nin karanlığa gitmesine izin vermeyecektir” diye konmuştu.

Son bir yılda Türkiye’nin 62 ilinde konuşmalar yaptığını anlatan İnce, "Gittiğim yerlerde salon toplantılarında hangi ilde kadın sayısı fazlaysa o ilde partimiz de güçlüydü, Cumhuriyet kazanımları da” diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:
“Hani bir deyiş vardır. 'Her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın vardır' sözünü artık değiştirmeliyiz. Çünkü bütün kadınlar başarılıdır. Eğer bir kadın başarısızsa mutlaka o kadının arkasında bir erkek vardır.”

 

0
0
0
Yorum Yaz