İKLİM BAYRAKTAR'DAN İDDİALARA CEVAP

2011-03-07 20:17:00

 

 

Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınp, sorgusunun ardından serbest bırakılan Odatv yazarı İklim Bayraktar, Avukatı aracılığıyla basın açıklamasında bulundu.

İşte İklim Bayraktar'dan iddialara cevap:

        "BASIN DUYURUSU VE İHTARNAMEDİR           

      Müvekkilim İklim Ayfer KALELİ(BAYRAKTAR) İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 / 857 Soruşturma Numarası üzerinden yürütülen ve kamuoyunda “ODATV” Soruşturması olarak da anılan dosyada ifade vermiştir.

      Müvekkilim ile her aşamasında beraber olduğumuz bu süreçte Savcılık ve Emniyet ifadelerinde bahsi geçen konu ile ilgili Basına yansıyan birçok ifade GERÇEKLERLE BAĞDAŞMAMAKTADIR!

      Müvekkilemin geçmiş bir tarihte talihsiz bir takım olaylar yaşadığı doğrudur fakat bu olaylar herhangi bir amaca yönelik olarak, herhangi bir kişi veya grubun yönlendirmesi olmaksızın sadece ve sadece GAZETECİLİK MESLEĞİNİ İFA ETMEK AMACI ile görüşmeye gittiği sırada yaşanmıştır.

      Yazılı ve Görsel BASINDA yer aldığı gibi “Şantaj” veya “Komplo” kelimeleri müvekkilemin ne Emniyet ne Savcılık ifadesinde yer almamaktadır! Kendisine ait görüşmelerde de bu anlama gelebilecek hiçbir ifade bulunmamaktadır. Böyle bir durumun içerisinde olması asla söz konusu değildir.Yaşanan talihsiz olay bireysel bir gazetecilik faaliyeti neticesinde gerçekleşmiştir.

      Bahsi geçen olayı müvekkilim, olayın hemen ertesi günü CHP’nin o anda ulaşabildiği en üst düzey yetkilisi olan Sn.Gürsel TEKİN’e ve daha sonraki gün de Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU’na bizzat aktarmıştır.

      Bu konuda başkaca herhangi bir açıklama yapmak istemeyen müvekkilim, bu durumu ve gerekli bilgilerin kendilerine bizzat ilettiği en yetkili kişilerden öğrenilmesi gerektiğini düşünmektedir.

      Müvekkilim bu olaylarla ilgili olarak SAVCILIĞA ŞİKAYETTE bulunmamayı tercih etmiştir.Takdir edersiniz ki evli ve 1 çocuk annesi olan müvekkilim bu olayın duyulmaması ve bu olayla gündeme gelmek istememesi en doğal hakkıdır. Aksi yönde bir düşüncesi olsa idi bunu olayın olduğu tarihlerde açıklardı.Bunu yapmak yerine yukarıda da belirttiğimiz üzere yetkili kişilere olayı aktarmış ve işin gereğinin bu kişilerce yapılmasını beklemiştir.

      Bu konu ile ilgili olarak GERÇEĞE AYKIRI haber yapanlarla ve ayrıca Soruşturmadaki GİZLİLİK kararına uymayanlarla ilgili olarak tarafımızca yasal süreç başlatılacağını ihtar eder, yukarıda bahsi geçen hususların haber yapılırken göz önüne alınmasını talep ederiz.07.03.2011

Herkesi bulunduğu konumun ve koltuğun gereğini yapmaya davet ediyoruruz…"                                           

Av. Öncü ÖZBAY

İklim Ayfer Kaleli(Bayraktar)

Odatv.com

0
0
0
Yorum Yaz