Gazeteci İdil Yoğun Bakımda

2011-03-06 20:03:00
 

Kanser hastası Mümtaz İdil'in hastaneye kaldırıldı.

 

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Oda TV Ankara Temsilcisi Mümtaz İdil'in yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Eşi Aysun İdil, Mümtaz İdil'in kanser hastalığı nedeniyle kanaması olduğunu ve bu sebeple hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Uzun süredir yemek borusu kanseri nedeniyle tedavi gören ve hastalığı devam ettiği sırada Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Mümtaz İdil'in dün akşam saatlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu esnasında rahatsızlandığı öğrenildi. İbni Sina Hastanesi'nde tedavisi devam eden İdil'in durumuyla ilgili bilgi veren eşi Aysun İdil "Emniyette sorgusu devam ederken hastalığı nedeniyle kanaması başlamış. Bunun üzerine hastaneye kaldırılmış. Durumu ağırlaştığı için de yoğun bakıma alındığı bilgisini edindik" diye konuştu.

İdil'in gözaltı kararına ilişkin bir değişikliğin olup olmadığı yönünde ise bir bilgisi olmadığını ifade eden Aysun İdil, hastaneden çıktıktan sonra soruşturmanın devam edebileceğini sözlerine ekledi.

ANKA

0
0
0
Yorum Yaz