Başbakan’ın yaptığı sanal milliyetçilik

2011-03-06 19:06:00
 

 

 

YURT Partisi Genel Başkanı Tantan, NATO’nun Afganistan’ı işgalini onaylayan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Libya’ya müdaheleye karşı çıkışını “Sanal milliyetçilik yapıyor” şeklinde değerlendirdi.
Başbakan sanal milliyetçi
Orta Doğu ve Akdeniz’deki gelişmeleri değerlendiren Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a seslenerek, bağımsızlık mücadelesinde dünyaya örnek olmuş bir milletin temsilcisi olduklarını unutmamalarını söyledi. Sadettin Tantan, Amerikan gemilerinin Süveyş’i geçerken, NATO’nun emperyal güçlerin isteğiyle Libya’ya müdahalesi tartışılırken gözden kaçırılmaması gereken gerçeklerle karşı karşıya olunduğunu belirtti.

Anlayamayacak durumdalar
Başbakan’ın Haziran 2010’da Toronto’dan NATO’ya çağrıda bulunarak, Afganistan’da Taliban’a karşı yürütülen mücadelenin PKK’ya karşı da verilmesini istediğini hatırlatan Tantan, ülkeyi yöneten siyasi zihniyetin aslında Afganistan’a neden el konulduğunu dahi anlayamayacak durumda olduğunu kaydetti. Tantan sözlerini şöyle sürdürdü:

Her olay iç politika malzemesi
“Ya da anlamıştır ama kendisini iktidara getiren kuvvete karşı gelememektedir! Aynı Başbakan bugün de ”NATO’nun Libya’da ne işi var? Böyle saçmalık mı olur?“ demiştir. Bu açıklamayla Toronto açıklaması arasındaki zıtlık şöyle okunabilir; Haziran’da seçimlere gidecek Türkiye’de her olayı iç politika malzemesi yapan bir iktidar anlayışı! İktidar, PKK’yla mücadeleyi NATO’ya havale etmiş, terörle mücadele etmemiş ve bu mücadeleyi yapacak yasal alt yapıyı sağlamamıştır! Bugünse Libya konusunda ‘sanal milliyetçilik’ yapmaktadır.”

0
0
0
Yorum Yaz